Posiedzenie Rady Naukowo-Społecznej LKP - autor : admin 06/03/2007 : 12h23
W dniu 07 marca br. na terenie Nadleśnictwa Międzychód odbędzie się posiedzenie Rady Naukowo – Społecznej Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Puszcza Notecka”.

W programie posiedzenia Rady:

• Przywitanie uczestników posiedzenia Rady Naukowo-Społecznej LKP „Puszcza Notecka” przez mgr inż. Sławomira Wencla Dyrektora RDLP Szczecin
• Informacja RDLP Szczecin nt. głównych zadań zrealizowanych w LKP za prezydencji szczecińskiej – mgr inż. Mieczysław Zachaś
• Przedstawienie głównych założeń Programu Gospodarczo - Ochronnego LKP „Puszcza Notecka” – dr inż. Władysław Kusiak.
• Głosowanie nad przyjęciem Programu Gospodarczo – Ochronnego LKP „Puszcza Notecka”
• Plany inwestycyjne związane z eksploatacją złóż ropy i gazu na terenie LKP „Puszcza Notecka” oraz działania ograniczające wpływ inwestycji na środowisko przyrodniczo – leśne – Stanisław Monczur Dyrektor Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa Oddz. w Zielonej Górze
• Uroczyste zatwierdzenie Programu Gospodarczo - Ochronnego LKP „Puszcza Notecka” przez Dyrektorów RDLP: Piła, Poznań i Szczecin oraz przekazanie prezydencji na najbliższy rok RDLP Poznań

 


XVIII Ogólnopolski Rajd Leśników - autor : admin 30/03/2006 : 10h06
W dniach 18-20 maja br. w lasach Puszczy Noteckiej spotkają się leśnicy z całej Polski. Organizowany przez Związek Leśników Polskich, już po raz osiemnasty Rajd Leśników zgromadzi w tym roku blisko 2000 uczestników.
Większość tras rajdowych wiedzie szlakami Nadleśnictwa Sieraków. Są także trasy w Nadlenictwie Oborniki i Pniewy.
Na zakończenie rajdu, które odbędzie się w Sierakowie, planowana jest Msza św. polowa oraz występy artystyczne.

Więcej informacji o rajdzie można znaleźć na stronie rajdu: http://www.wzlp.zw.pl/rajd/


Puchar Puszczy - autor : Nadleśnictwo Karwin 23/03/2006 : 11h22
Nadleśnictwo Karwin informuje, że w dniu 8 kwietnia 2006 godzina 10:00 odbędzie się turniej piłki halowej, którego stawką będzie „Puchar Leśnego Kompleksu Promocyjnego Puszcza Notecka”. Jest to pierwszy tego rodzaju turniej, który mamy nadzieje zapoczątkuje piękną tradycję.


Nowe technologie w LKP "Puszcza Notecka" - autor : admin 05/12/2005 : 08h43
W Nadleśnictwie Oborniki rozpoczął pracę zakupiony ześrodków Funduszu Leśnego zestaw maszyn do pozyskania i zrywki drewna. Harvester - wielooperacyjna maszyna do ścinki, okrzesywania i przerzynki drewna oraz forwarder - maszyna do nasiębiernej zrywki drewna.
Nieprzypadkowo zestaw trafił do Leśnego Kompleksu Promocyjnego. Zrywka nasiębierna to najbardziej przyjazna środowisku metoda zrywki drewna podobnie jak metoda pozyskiwania drewna w kłodach - jaką wykonuje się harvesterem.


Pokaz nowoczesnych technologii W LKP - autor : admin 12/04/2005 : 13h47
W dniach 20 i 21 kwietnia 2005 na terenie Nadleśnictwa Oborniki Wlkp. odbędzie się pokaz maszyn do pozyskania i zrywki drewna firmy TIMBERJACK. Organizatorem pokazu jest firma Poland Forest z Poznania. Jest on adresowany do pracowników LP, odbiorców drewna oraz zakładów usług leśnych – wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Program pokazu na stronach Nadleśnictwa Oborniki


 

Pierwsze posiedzenie Rady Naukowej - autor : admin 28/02/2005 : 07h37
W dniu 28.02.2005r. w Ośrodku Szkoleniowym w Margoninie odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Naukowej-Społecznej Leśnego Kompleksu Promocyjnego "Puszcza Notecka", w czasie którego wręczono nominacje członkom rady i wybrano jej prezydium.
Przewodniczącym Rady został wybrany Pan Senator dr Włodzimierz Łęcki, zastępcą Pan prof. dr hab. Henryk Różański, a Sekretarzem Pan dr inż. Władysław Kusiak.
Zapraszamy do obejszenia zdjęć w galerii.


Powołanie Rady Naukowo-Społecznej - autor : admin 17/02/2005 : 14h15
W dniu 7 lutego br. Dyrektor Generalny Lasów Państwowych powołał Radę Naukowo-Społeczną LKP Puszcza Notecka.


Powołanie LKP - autor : admin 13/01/2005 : 13h16
14 października 2004 roku Dyrektor Generalny Lasów Państwowych podpisał zarządzenia powołujące 4 nowe leśne kompleksy promocyjne zwiększając liczbę tych obiektów do 17.
Jednym z nich jest Leśny Kompleks Promocyjny "Puszcza Notecka".