Edukacja przyrodnicza - Ścieżka przyrodnicza - Dolina Kończaka Edukacja przyrodnicza - Ścieżka przyrodnicza - Dolina Kończaka

Na terenie Nadleśnictwa Oborniki znajduje się kilka interesujących obiektów edukacyjnych. Jednym z nich jest leśna ścieżka dydaktyczna "Dolina Kończaka".

Ścieżka zlokalizowana jest w Leśnictwach Kiszewko i Podlesie, 1,6 km od Stobnicy i początek swój ma na parkingu przy drodze leśnej łączącej Stobnicę z Boruszynem.

Jej trasa ma ok. 7,7 km długości i przejście jej w tempie spacerowym zajmuje ok. 4-5 godzin. Oznaczona jest w terenie sylwetką bobra w standardowy sposób tak jak szlaki turystyczne PTTK. Na ścieżce ustawiono 12 tablic informacyjnych, których celem jest przybliżenie procesów i prac związanych z gospodarką leśną i ochroną przyrody. Na parkingu jest tablica z mapą ścieżki. Ruszając w trasę warto zapoznać się z zasadami zachowania się w lesie. Trasa ścieżki prowadzi łatwo dostępnymi drogami wzdłuż strumienia Kończak.

Pamiętajmy, że jest to dom roślin i zwierząt, a my jesteśmy tutaj tylko gośćmi. Obok parkingu i przy tablicach ustawiono stoły z ławeczkami, gdzie można odpocząć.